פסיקה

עע"מ 3546/14 סקואשוילי ואח' נ' משרד הפנים ואח'

דחיית בקשה לסעד זמני במסגרת ערעור של בנות-זוג על ההחלטה שלא להחיל עליהן את ההליך המדורג להסדרת מעמדם של בני-זוג של אזרחי ישראל

עובדות המקרה: בקשה לסעד זמני במסגרת ערעור על החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים. העותרות הגישו לבית המשפט לעניינים מנהליים עתירה מנהלית כנגד החלטת משרד הפנים שלא להחיל עליהן את ההליך המדורג להסדרת מעמדם של ידועים בציבור של אזרחי ישראל. המבקשת 1 היא אזרחית ישראלית ולטענתה היא מנהלת מערכת יחסים זוגית עם בת זוגה, המבקשת 2, נתינה רוסית. לאור רצונן של השתיים לבנות תא משפחתי, הן פנו למשרד הפנים לצורך לקבלת מעמד עבור המבקשת 2. עניינן נבחן בהתאם לנוהל טיפול במתן מעמד של בני זוג של ישראלים. משרד הפנים קבע שהמבקשות לא הרימו את הנטל לשכנע כי הן מקיימות משק בית משותף וכי הן פועלות באופן משמעותי לבניית תא משפחתי בישראל המצדיק מתן מעמד. בית המשפט לעניינים מנהליים לא מצא פגם בהחלטת משרד הפנים, ודחה את העתירה. על החלטה זו הוגש ערעור, ועמו הוגשה בקשה זו – בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין.

ההכרעה המשפטית: הבקשה נדחתה. נקבע שסיכויי הערעור אינם גבוהים, משום שפסק דינה של הערכאה המבררת "נשען על נימוקים ראייתיים-עובדתיים", ומשום שמאזן הנוחות אינו נוטה לטובת המבקשות – לא ייגרם להן נזק בלתי הפיך, שכן אם ערעורן יתקבל תוכל המבקשת 2 לשוב לישראל.

לפסק הדין הקודם בפרשה זו, ראו:
עת"מ 30605-04-14 סקואשוילי ואח' נ' משרד הפנים ואח'.

תחומים: הגירה
שנת פרסום: 2014
קבצים: