הגבלת חופש הביטוי

תוצאות
הודח מהלשכה לאתיקה בהסתדרות הרפואית רופא שהתבטא בהומופוביות בפורום אינטרנטי של רופאי משפחה.
פורסם בכתב העת "משפט וממשל", כרך ד
עתירה נגד הוראתו של שר החינוך להימנע משידור תכנית טלוויזיה שהוקדשה לעיסוק בנושא של זהות מינית
המשטרה הסכימה לאפשר את קיום מצעד הגאווה במצפה רמון בתוואי המקורי
בית המשפט העליון דחה את עתירת הבית הגאה בבאר שבע לקיום מצעד הגאווה במרכז העיר בגין מידע מודיעיני שהציגה המשטרה
דחייה מטעמי שיהוי של עתירת עמותת קל"ף נגד החלטת שר החינוך שלא לאפשר לה להציג חומרי לימוד ביריד
בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ קבע כי יש להעמיד את רב העיר צפת לדין משמעתי בגין התבטאויות פוליטיות, גזעניות וביקורת על מוסדות המדינה, אך לא בגין התבטאויות הומופוביות.
בכנס השדולה הגאה בכנסת נחשפו נתונים מדאיגים מדו"ח השנאה של קרן ברל כנצלסון, לפיהם בכל 2 דקות נכתבים ברשת הישראלית דברים נגד הקהילה הגאה. מדאיג במיוחד: 4,000 איש הביעו תמיכה ברצח שירה בנקי ז"ל
פורסם בספר "שקט, מדברים! התרבות המשפטית של חופש הביטוי בישראל" (מסדרת "משפט, חברה ותרבות")
אחרי שהפועל קטמון הציבה את דגל הגאווה כדגל הקרן, ההתאחדות לכדורגל דרשה מהקבוצות להציב דגלים בצבע אחיד. אגודת הלהט"ב: "קוראים וקוראות להתאחדות לפעול באותה נחרצות למיגור האפליה וגילויי להטבופוביה". קטמון: "נכבד כל החלטה".
במסגרת הקמפיין העולמי של החברה, יצאה קוקה-קולה הונגריה במהלך פרסומי במטרה לקדם סובלנות. מי שלא התלהבה מהרעיון היא הרשות להגנת הצרכן ההונגרית, שקנסה את החברה ודרשה להסיר אותו.
שערורייה במוסדות האו"ם: במהלך אבסורדי הצליח גוש מדינות האיסלאם לאסור על ארגונים למען הלהט"בים - שהסיכון שלהם להידבק ב-HIV גבוה משל שאר האוכלוסייה - להשתתף בכינוס למען המלחמה באיידס
המשטרה משכה את התנגדותה, כך שהמצעד יחזור לתוואי המקורי ויעבור בלב היישוב - על אף התנגדותם של גורמים דתיים. השופט פוגלמן מתח ביקורת על המשטרה: "העבירו את המצעד למן ירכתיים כשזה נעשה על רקע מציאות שאומרת: 'זה דבר שצריך להחביא אותו'"
בארגון אמרו כי השוטרים עסוקים באירועי ל"ג בעומר והציעו לאגודה למען הלהט"ב להפגין בכניסה לעיר, אך היא סירבה: "המשטרה נכנעה לקיצוניים ודחקה אותנו לשוליים"
אזרח שהבחין בעבודת וידאו המציגה גברים מתנשקים ותמונה שבה נראית יד במכנסיים פנה למוקד 100. שוטר דרש להגיף את התריס בחלון הראווה של הגלריה. המשטרה: קיבלנו תלונה שקטינים נחשפים לתכנים מיניים.
הצעיר, פעיל בקהילה הגאה בבאר שבע, נעצר יום לפני המצעד המתוכנן בעיר. הוא תבע מהמשטרה 15 אלף שקלים, אך בהסדר הוסכם כי המשטרה תשלם לו פיצוי קטן, מבלי להודות בטענות
ההוראה התקדימית של ועדת הרגולציה של האירוויזיון נכללה במסגרת האיסור להניף דגלים בעלי משמעות פוליטית, כמו דגל פלסטין ודגל דאעש. גורם במשרד החוץ הישראלי מוסר כי תקרית קריעת הדרכון של חובי סטאר ברוסיה תיבדק במלוא הרצינות
ד"ר סודי נמיר הודח מהלשכה לאתיקה • בין היתר כתב: "אני מרחם ומתפלל על החולים בנפשם ובגופם" • בית הדין קבע: "הפגין חוסר כבוד וסובלנות כלפי עמיתיו למקצוע"
לוחמי נח"ל מיחידת האבטחה בכור בדימונה, שחגגו את חזרתם מצוק איתן במסיבה עם בגדי נשים, התעמתו עם מפקדם. החיילים: "הוא הומופוב"
הקמפיין נגד השמאל מגיע לשפל חדש: פעילי ימין מתכננים להפגין בזמן חתונת מנכ"לית "שוברים שתיקה" עם בחירת ליבה. נראה שכאשר כל התנגדות לממשלה מתוייגת כבגידה, אין דבר בחייו של האדם הלא נאמן מספיק שהוא מחוץ לתחום
חבר הכנסת הגאה קיבל הודעה מגורמים בכירים במשמר הכנסת על כוונה לפגוע בו במהלך מצעד הגאווה בתל אביב בצהריים. בעקבות האיומים הוחלט להצמיד לו אבטחה. אוחנה הגיע למצעד ואמר: "זה שטויות"
מודעות פרסום לליין ה"דרעק" נתלשו באופן שיטתי מרחובות במרכז תל אביב. המודעות לא הכילו תמונות פרובוקטיביות, והופיעה בהן המילה "הומו"
מחוז מיאה ביפן פרסם תקנה האוסרת על גילוי נטייתו המינית או זהותו המגדרית של אדם ללא רשותו, ועל ניסיונות לכפות על מישהו לצאת מהארון בעל כורחו | “עלינו לעשות יותר כדי ליצור חברה הדואגת אחד לשני”.
אחרי שתבע את אגודת הלהט"ב, בית המשפט החליט למחוק את התביעה שהגיש מנחם בן על סך מיליון שקלים.
המשפטים שבעטיים נפסל התשדיר הם משפט שאומרת מירה עוואד, זמרת ושחקנית ערביה, לגבי הזכות לדבר ערבית בלי לחשוש; ומשפט שאומר סלב נוסף המתייחס לזכות להתחתן עם מי שרוצים, גם אם מדובר בהומו

עמודים